Logotyp

Lampy LED dla pojazdów specjalnego przeznaczenia – zalety i zastosowanie

Dzięki wysokiej efektywności energetycznej i długiej żywotności lampy diodowe stały się popularnym rozwiązaniem w branży motoryzacyjnej. Mogą być zastosowane nie tylko w samochodach użytku prywatnego, lecz także w pojazdach specjalnego przeznaczenia, ciężarówkach, przyczepach, maszynach i urządzeniach rolniczych. Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Lampy LED dla pojazdów specjalnego przeznaczenia – zalety i zastosowanie, Fristom

Zastosowanie oświetlenia LED w pojazdach specjalnego przeznaczenia

Do grupy pojazdów specjalnego przeznaczenia zaliczyć można pojazdy samochodowe, przyczepy lub naczepy dedykowane do wykonywania specjalnej funkcji.

Montaż oświetlenia LED możliwy jest zarówno we wnętrzu pojazdu – np. lampy oświetlenia wnętrza, jak i na zewnątrz, np. lampy obrysowe, tylne, robocze, ostrzegawcze, etc. Pojazdy specjalnego przeznaczenia ze względu na swoją specyfikę wymagają zastosowania specjalnego oświetlenia, które używa się do pojazdów specjalnych, tj. ambulans, wóz strażacki, kempingowy, foodtruck.

Lampy LED do samochodu osobowego stosowane są m.in. jako światła mijania oraz drogowe, kierunkowskazy, czy tylne światła hamowania. W pojazdach specjalnych również można je stosować w podstawowym oświetleniu samochodu. Oprócz tego znajdują także zastosowanie, jako:

  • reflektory robocze – ze względu na swoją efektywność i wydajność zapewniają dużą ilość światła,
  • lampa ostrzegawcza – daje wyraźny sygnał świetlny, który dzięki zamontowaniu np. na dachu zwraca uwagę innych uczestników ruchu na pojazd. W zależności od pojazdu może generować niebieskie, czerwone lub pomarańczowe oświetlenie,
  • oświetlenie wnętrza – najczęściej w formie diod LED. Efektywne światło umożliwia pracę w świetnych warunkach oświetleniowych.

Jak widzisz lampy LED to uniwersalne oświetlenie, które świeci bardzo wydajnie i ma szerokie zastosowanie w wielu pojazdach i urządzeniach.

Zalety lamp LED w samochodach specjalnych i nie tylko

Ledy jako źródło światła są powszechnie stosowane do auta, czy oświetlania pomieszczeń. Skąd  ta popularność? Jakie są zalety stosowania diodowych lamp w samochodzie? Wskazuje się tu m.in.:

  • większe bezpieczeństwo dzięki lepszej widoczności zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego,
  • trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu skutecznie służą latami,
  • neutralność dla elektryki auta i dla zużycia paliwa,
  • stylowy i atrakcyjny wygląd.

LEDy do auta to technologia przyszłości i coraz więcej marek oferuje je w wyposażeniu fabrycznym.

LEDy do auta – najczęściej zadawane pytania

Ledy czy halogeny do auta– co sprawdzi się lepiej? Jak podłączyć lampy LED w samochodzie? To jedne z częściej zadawanych pytań. Poniżej wskazujemy odpowiedzi.

Ledy czy halogeny w samochodzie?

Bez wątpieniaLEDy w samochodzie są lepsze niż halogeny. Są bardziej efektywne, zużywają mniej energii i dają przy tym więcej światła. To z kolei generuje oszczędności i jest przyjazne środowisku.

Jak podłączyć LEDy w aucie?

Najważniejsze jest zlokalizowanie miejsca zasilania. Czasem jest to skrzynka bezpieczników, zapalniczka, akumulator czy już istniejące lampki. W dużym skrócie – po odnalezieniu źródła zasilania wystarczy połączyć ze sobą przewód czerwony (+) i czarny (–).

Wiodący producent lamp samochodowych, jakim jest Fristom oferujegotowe rozwiązania w zakresie oświetlenia LED pojazdów specjalnych i nie tylko. Zapraszamy do naszego sklepu!

Fristom

FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k. to firma o rodzinnych tradycjach, zajmująca się produkcją oświetlenia i wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Początki działalności Firmy sięgają wcześniejszego pokolenia a pod obecną nazwą „FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k.” działa na rynku już od 1995 roku. Dostarczamy lampy LED i żarówkowe do samochodów, maszyn i pojazdów rożnych marek. Współpracujemy z producentami oraz hurtownikami.

Kontakt

ul. Przemysłowa 5
86-014 Sicienko
woj. kujawsko-pomorskie, Polska

Pełny kontakt

Obserwuj nas