Logotyp

O firmie

Rodzinna firma - Światowa marka

FRISTOM to rodzinna firma, która od pokoleń specjalizuje się w produkcji oświetlenia oraz wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Powstała z prawdziwej pasji i zamiłowania do produkcji oświetlenia. Jej nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założyciela, Tomasza Frieske. Obecnie jest jedną z największych i najbardziej renomowanych firm, zajmujących się produkcją nowoczesnych lamp LED.

Historia firmy FRISTOM rozpoczęła się za sprawą Mariana Dobrzyńskiego, dziadka Tomasza Frieske. Był on właścicielem firmy PLASTMET, która zajmowała się wyrobem lamp do rodzimych samochodów osobowych, takich jak: Fiat 125 P/126 P, Żuk, Syrena. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz pasji przekazanej przez dziadka, Tomasz Frieske postanowił założyć firmę pod własną marką. Jej początkowa działalność opierała się na kooperacji z firmą dziadka. Polegała na wytwarzaniu elementów metalowych do produktów oferowanych przez firmę PLASTMET. Kilka lat później, do oferty firmy FRISTOM zostało wdrożone uniwersalne oświetlenie do naczep i przyczep. W następnych latach firma stopniowo rozszerzała swoją działalność o kolejne nowe produkty. Nieustanne inwestycje w dział narzędziowy oraz bezpośredni kontakt z odbiorcą utorował drogę, którą firma podąża do dzisiaj.

Produkty FRISTOM wyróżnia wysoka jakość, funkcjonalność, nowoczesność i innowacyjne rozwiązania. Odbiorcami naszych produktów są producenci, hurtownicy i dystrybutorzy działający w Polsce i na całym świecie.

Działamy na rynku
od 1995 roku
Jesteśmy rodzinną firmą, która posiada bardzo duże doświadczenie.
Skontaktuj się z doradcą
Park maszynowy

Od początku działalności inwestujemy w maszyny i urządzenia, które zwiększają możliwości produkcyjne.
Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, który pozwala na profesjonalną realizację zamówień. Urządzenia, które wykorzystujemy do produkcji lamp oraz innych niezbędnych akcesoriów są jednymi z najbardziej innowacyjnych w całej branży Automotive.
Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możemy pracować niezwykle szybko i precyzyjnie. Jesteśmy w stanie obsłużyć bardzo duże zamówienia, których oczekują nasi Partnerzy Biznesowi. Do produkcji naszych lamp wybieramy tylko sprawdzone materiały, które gwarantują wysoką jakość oraz odpowiednią wytrzymałość na wszelkie warunki atmosferyczne. Zgodnie z konsekwentnie realizowaną wizją – nie uznajemy półśrodków, każdy nasz produkt traktujemy wyjątkowo, by mógł zadowolić finalnego użytkownika.

Automatyzacja

Stawiamy na pełną automatyzację produkcji, dzięki której jesteśmy w stanie dostarczać doskonałe i niezawodne produkty.

Innowacyjność

Inwestujemy w nowoczesne technologie, które przyczyniają się do usprawnienia procesów produkcyjnych oraz pozwalają nam na świadczenie najlepszej jakości rozwiązań.

Sprawdzeni dostawcy

Stosujemy sprawdzone rozwiązania, dlatego współpracujemy z wiodącymi producentami podzespołów (OSRAM oraz CREE) oraz maszyn (JUKI, EKRA, REHM, Charmilles, czy DMG).

Charmilles Roboform 35P

DMG DMC 63V

Charmilles Robofil 440CC

Jesteś zainteresowany naszymi produktami?
Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami.

Nowoczesny park maszynowy usprawnia nasz proces produkcji

Doskonała jakość naszych produktów wpływa na wysoki poziom satysfakcji klienta

Skuteczny marketing i promocja sprawiają, że jesteśmy rozpoznawalni na arenie międzynarodowej

Udział w projektach unijnych korzystnie wpływa na rozwój firmy

Stwarzamy przestrzeń dla osób, które chcą się z nami rozwijać

Jakie wartości są nam bliskie?

Historia naszej firmy sięga lat dziewięćdziesiątych. Od samego początku istnienia wszystkie działania są ukierunkowane na zaspokojenie potrzeb naszych klientów oraz uzyskanie jak największego zadowolenia z naszych produktów i usług. Nieustannie wprowadzamy nowe produkty, które nie tylko wpływają na komfort jazdy kierowcy, ale też poprawiają bezpieczeństwo na drogach.

Na przestrzeni lat, wraz ze zmieniającymi się potrzebami rynku, następował ciągły rozwój naszej działalności. Dzisiejsza pozycja na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym jest efektem wieloletniej systematycznej pracy całego naszego zespołu specjalistów. Dostarczamy wyłącznie wysokogatunkowe produkty, które są projektowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Działalność FRISTOM dawno już przestała ograniczać się tylko do rodzimego rynku. Wychodzimy poza granice kraju, współpracujemy z firmami z całego świata. Zadowolenie odbiorców, pozytywne opinie na temat współpracy, referencje i rekomendacje – to najlepsze dowody na to, że to co robimy jest godne uwagi.

W jaki sposób budujemy silną pozycję na arenie międzynarodowej oraz jak zwiększamy rozpoznawalność marki? Bierzemy udział w unijnych projektach, konferencjach i targach, stale rozwijamy park maszynowy oraz podnosimy standardy jakości. Chętnie zatrudniamy pracowników, którzy mają potencjał i chcą rozwijać się razem z nami!

Certyfikaty

W Europie obowiązujące są Regulaminy Europejskiej Komisji Gospodarczej (ECE) Organizacji Narodów Zjednoczonych, a podstawowym dokumentem jest “Porozumienie dotyczące przyjęcia jednolitych warunków homologacji i wzajemnego uznawania homologacji wyposażenia i części pojazdów”, sporządzone w Genewie w 1958r. Regulaminy ECE stanowią ujednolicone w skali międzynarodowej kompleksowe dokumenty dotyczące wymagań technicznych stawianych pojazdom, ich kompletacji i cech wyposażenia.

Certyfikat

ISO 9001:2015

Certyfikat

ISO 9001:2015

Certyfikat

ISO 9001:2015

Certyfikat

EAC

Certyfikat

EAC

Certyfikat

UCA

Projekty, w których bierzemy udział
Projekty unijne

Projekty unijne to dla nas szansa na rozwój, rozbudowę oferty oraz ulepszanie dotychczasowych produktów. Chętnie wdrażamy innowacje i podążamy za rynkowymi trendami. Poniżej programy, w których obecnie bierzemy udział.

Zobacz więcej
Fristom

FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k. to firma o rodzinnych tradycjach, zajmująca się produkcją oświetlenia i wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Początki działalności Firmy sięgają wcześniejszego pokolenia a pod obecną nazwą „FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k.” działa na rynku już od 1995 roku. Dostarczamy lampy LED i żarówkowe do samochodów, maszyn i pojazdów rożnych marek. Współpracujemy z producentami oraz hurtownikami.

Kontakt

ul. Przemysłowa 5
86-014 Sicienko
woj. kujawsko-pomorskie, Polska

Pełny kontakt

Obserwuj nas