Logotyp

Jak Zwiększyć Komfort Jazdy – Oświetlenie Wnętrza Samochodu – Fristom

Zastanawiasz się, jakie lampy do oświetlenia wnętrza samochodu sprawdzą się najlepiej? W zależności od modelu pojazdu możesz dobrać różne elementy podświetlenia kabiny w zależności od osobistych preferencji.

Oświetlenie wnętrza samochodu może mieć też różne zastosowania. Przede wszystkim służy do oświetlania wnętrza w trakcie jazdy w nocy, w szczególności do oświetlenia pulpitu deski rozdzielczej, przycisków klimatyzacji i radia oraz drzwi. Oświetlenie wnętrza samochodu ma też funkcję dekoracyjną i estetyczną. Kierowcy wybierają oświetlenie LED, które może mieć różne kolory. Często montowane są systemy oświetlenia podłogowego, które dodają samochodowi elegancji i poprawiają widoczność progów. Jakie są najbardziej popularne rodzaje oświetlenia wnętrza auta?

Rodzaje oświetlenia wnętrza samochodu

Podstawową różnicą między rodzajami oświetlenia jest ich lokalizacja oraz moc. Ważna jest też sama ilość punktów świetlnych oraz wartość strumienia świetlnego. Istotna jest wygoda kierowcy oraz dobranie takich lamp, aby światło nie raziło użytkownika, nie męczyło oczu i nie pogarszało widoczności. Producent lamp samochodowych, firma  Fristom, ma w swojej ofercie kilka modeli lamp oświetlenia wnętrza: 

  • FT-161 LED – lampa oświetlenia wnętrza, charakteryzująca  się niezwykle wysoką emisją światła o naturalnej barwie. Temperatura barwy światła jest bardzo zbliżona do światła dziennego i wynosi – 4000 K. Parametry świetlne produktu oscylują na poziomie 1200 lm.
  • FT-046 LED – okrągłe lampy oświetlenia wnętrza.
  • FT-044 LED, FT-047 LED – kwadratowe lampy oświetlenia wnętrza.
  • FT-160 LED okrągłe lampy w wersji z włącznikiem lub bez włącznika, występujące w wersji z czarnym lub białym kolorem korpusu.

Lampy marki Fristom znajdą  zastosowanie szczególnie w energooszczędnych instalacjach elektrycznych w przemyśle motoryzacyjnym jako np. oświetlenie kabiny pojazdu, skrzyni ładunkowej, w przyczepach przeznaczonych do transportu zwierząt (np. koni), ale i w segmencie przyczep oraz pojazdów kempingowych.

Korzyści wynikające z odpowiedniego oświetlenia wnętrza samochodu

Dobre oświetlenie wnętrza samochodu osobowego czy ciężarowego to niezbędna inwestycja. Największą jego zaletą jest poprawa widoczności na drodze, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Każdy dodatkowy punkt świetlny zwiększa szansę na to, że inni uczestnicy ruchu drogowego dostrzegą nas nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych. 

Dobrze dobrane lampy oświetlenia wnętrza poprawiają komfort i samopoczucie kierowcy i pasażerów. Łatwiej wsiąść i wysiąść z pojazdu, szybciej znaleźć potrzebne przedmioty w schowku i bagażniku. Niewątpliwą zaletą jest również wzrost estetyki i stylu wnętrza pojazdu. Dodatkowe lampy podkreślają nowoczesny design. Wybierając energooszczędne opcje, zmniejszamy koszty eksploatacji pojazdu.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie wnętrza samochodu?

Do najważniejszych czynników podczas wyboru lamp do wnętrza należą kolor światła, typ żarówki, intensywność, styl i design oświetlenia. Zastanów się, czy wolisz jasne, białe światło czy bardziej przytulne, ciepłe światło? Czy chcesz oświetlić konkretny obszar, czy raczej potrzebujesz generalnego oświetlenia całego wnętrza? Następnie zdecyduj, ile świateł potrzebujesz. Większość samochodów ma już standardowe światła sufitowe, ale może warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie, charakteryzujące się lepszymi parametrami świetlnymi.Przed wyborem upewnij się, czy wybrany rodzaj oświetlenia pasuje do Twojego samochodu. Lampy mogą być okrągłe lub kwadratowe, mieć wymienne ramki lub nie. Sprawdź, czy wybrany system oświetlenia ma wbudowany włącznik lub zostanie podłączony do już istniejącego układu elektrycznego samochodu. Możesz także rozważyć sterowanie oświetleniem za pomocą pilota. Najlepszym rozwiązaniem są energooszczędne lampy LED, emitujące wysokiej jakości światło przy niskim zużyciu energii.

Jak zainstalować oświetlenie wnętrza samochodu?

W zależności od rodzaju wybranego oświetlenia jego instalacja może przebiegać w różny sposób. Niektóre modele wymagają jedynie przyklejenia lampy, na przykład pod schowkiem czy pod kierownicą. Sprawdzi się do tego dwustronna taśma. W większości przypadków lampę lepiej przytwierdzić do podłoża na stałe. Polecamy więc lampy na jeden wkręt samowiercący znajdujący się w zestawie, co gwarantuje niezwykle prosty i estetyczny montaż oraz łatwe podłączenie lampy do instalacji.

Podsumowanie

Oświetlenie zewnętrzne, a także oświetlenie wewnętrzne zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy Już wiesz, jak zamontować oświetlenie LED w samochodzie i jakie są jego rodzaje. Serdecznie zachęcamy do inwestycji w oświetlenie samochodowe do wnętrza kabiny, gdyż wpływa ono na poczucie bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Sprawdzi się podczas jazdy nocą, postojów w zaciemnionych miejscach. Zwiększy też estetykę wnętrza. Na rynku istnieje duży wybór dodatkowych źródeł światła i nowoczesnego oświetlenia, każdy znajdzie produkt odpowiedni dla jego potrzeb.

Fristom

FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k. to firma o rodzinnych tradycjach, zajmująca się produkcją oświetlenia i wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Początki działalności Firmy sięgają wcześniejszego pokolenia a pod obecną nazwą „FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k.” działa na rynku już od 1995 roku. Dostarczamy lampy LED i żarówkowe do samochodów, maszyn i pojazdów rożnych marek. Współpracujemy z producentami oraz hurtownikami.

Kontakt

ul. Przemysłowa 5
86-014 Sicienko
woj. kujawsko-pomorskie, Polska

Pełny kontakt

Obserwuj nas