Logotyp

Lampy FRISTOM – widoczność i bezpieczeństwo na drodze

Stan świateł Twojego pojazdu bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. O ile łatwo ten fakt wziąć do serca na kursie prawa jazdy, to w roli wieloletnich kierowców Polacy wolą iść na kompromisy i ustępstwa. Instytut Transportu Samochodowego wskazuje na zły stan świateł pojazdów jako dominujący problem kierowców (raport opublikowany w 2020 roku). Oświetlenie motoryzacyjne powinno być wybrane nie przypadkowo, lecz świadomie – po zapoznaniu się z ofertą, jakością i renomą firmy. Producent lamp samochodowych – firma FRISTOM – oferuje wysokiej jakości lampy posiadające wymagane homologacje. Zapewniają one odpowiednią widoczność i istotnie wpływają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Oświetlenie do pojazdów ciężarowych, naczep i przyczep – o czym musisz pamiętać?

Przypominamy podstawowe zasady dotyczące oświetlenia pojazdów, które są jednocześnie zasadami obowiązującymi! Lampy pojazdu muszą być:

  • czyste,
  • sprawne,
  • zgodne ze specyfikacją producenta auta,
  • prawidłowo zamontowane. 

Lampy muszą też posiadać odpowiednie homologacje

Lampy FRISTOM – szeroka oferta

Firma FRISTOM jest polskim producentem oświetlenia dla branży motoryzacyjnej. Na rynku działa już od 1995 roku. Lampy FRISTOM to m.in. oświetlenie LEDowe – oparte na nowoczesnej technologii, która cechuje się lepszą jakością emitowanego światła, jego większą wydajnością i energooszczędnością. Oferta FRISTOM obejmuje:

Oświetlenie marki FRISTOM jest przeznaczone do samochodów ciężarowych, dostawczych i użytkowych, przyczep, lawet a także do maszyn i urządzeń rolniczych. Lampy, akcesoria i wiązki elektryczne są dystrybuowane do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Lampy FRISTOM – widoczność i bezpieczeństwo na drodze, Fristom

Zalety oświetlenia LED w samochodzie

Rynek motoryzacyjny obfituje w różnego rodzaju lampy dla branży motoryzacyjnej. Wśród nich znajdują się lampy LED, które zdobyły popularność w autach już ponad dekadę temu. Co jest charakterystyczne dla tej technologii?

We współczesnych samochodach coraz częściej stosuje się lampy LED, które w porównaniu do lamp żarówkowych wyróżnia: niski pobór energii, wysoka jakość czy nowoczesny design. Charakteryzuje je długa żywotność, trwałość, wysoka efektywność działania oraz bezobsługowość.

Ważną kwestią jest również to, że produkty LED są przyjazne dla środowiska naturalnego. Do ich produkcji nie są stosowane niebezpieczne substancje, takie jak na przykład rtęć. Ponadto zapewniają one lepszą widoczność na drodze oraz są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne z uwagi na zastosowanie poliwęglanu do produkcji kloszy.

Fristom

FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k. to firma o rodzinnych tradycjach, zajmująca się produkcją oświetlenia i wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Początki działalności Firmy sięgają wcześniejszego pokolenia a pod obecną nazwą „FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k.” działa na rynku już od 1995 roku. Dostarczamy lampy LED i żarówkowe do samochodów, maszyn i pojazdów rożnych marek. Współpracujemy z producentami oraz hurtownikami.

Kontakt

ul. Przemysłowa 5
86-014 Sicienko
woj. kujawsko-pomorskie, Polska

Pełny kontakt

Obserwuj nas