Logotyp

Lampy dla rolnictwa – jakie wybrać?

Jakie lampy do maszyn rolniczych są najlepsze?

Jednym z rodzajów oświetlania, które na szeroką skalę jest wykorzystywane w sektorze rolniczym, są lampy robocze. Jest to nieodzowny komponent maszyn, urządzeń i pojazdów rolniczych. Oświetlenie tego typu umożliwia efektywną pracę po zmroku oraz w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Warto zaopatrzyć się w światła robocze, które będą możliwie jak najbardziej wydajne, trwałe, bezpieczne oraz skuteczne.

W ofercie firmy FRISTOM znajduje się kilka modeli wysokiej jakości lamp roboczych. Mają niewielkie gabaryty oraz różne moce świecenia.

Jakie lampy robocze do ciągnika / traktora – LED czy halogen?

Lampy LED są coraz częściej wykorzystywane w rolnictwie. Tego typu rozwiązania wybierane są głównie z dwóch powodów – są bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Lampy LED w rolnictwie służą do oświetlenia terenów, po których poruszają się wszelkie pojazdy służące do prac rolnych. Mogą być montowane we wszelkiego rodzaju pojazdach (tj. ciągniki i kombajny), maszynach i urządzeniach rolniczych. Znacznie zwiększają bezpieczeństwo kierowcy oraz jego otoczenia.

LEDowe oświetlenie do urządzeń i maszyn rolniczych dynamicznie zastępuje lampy żarówkowe, ponieważ:

  • pobiera znacznie mniej energii elektrycznej;
  • ze względu na bardzo wysoką moc, precyzyjnie oświetla obszar pracy, a tym samym – pomaga zwiększyć bezpieczeństwo;
  • jest dużo odporniejsze na uszkodzenia i wstrząsy, a także pył oraz wodę;
  • generuje jedynie minimalne ciepło;
  • jego żywotność jest dłuższa niż oświetlenia żarówkowego;
  • jest bardziej efektywne.

Jakie lampy robocze LED do traktora / ciągnika wybrać?

Oprócz podstawowego oświetlenie traktora lub kombajnu, warto wyposażyć maszyny w dodatkowe lampy robocze LED oraz elementy i akcesoria odblaskowe. Lepsza widoczność uzyskana dzięki dokładnemu oświetleniu pozwoli na łatwiejszą, bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę.

Nowa seria uniwersalnych lamp roboczych FT-360 LED oraz FT-361 LED została wyposażona w bardzo wydajne diody LED firmy CREE, które wyróżniają się wysoką temperaturą barwy światła – 5700 K, przyjazną dla naszego wzroku. Te niezwykłe lampy zapewniają wysoką jakość pracy w każdym terenie. Umożliwiają oświetlenie bliskiego i dalszego obszaru pracy! Lampa FT-360 LED rozprasza światło w sposób szeroki, dokładnie oświetla bliskie pole robocze na szerokość ok. 15 metrów i długość ok. 15 metrów! Lampa FT-361 LED zapewnia dobrą widoczność dalekiego zasięgu – idealnie oświetla dalsze pole robocze na ok. 60 metrów od miejsca pracy. Aby uzyskać jednorodną jakość oświetlenia, należy połączyć ze sobą dwa wymienione powyżej warianty oświetlenia!

Warto wspomnieć, że do każdej lampy roboczej, będącej w naszej ofercie można dodatkowo zakupić wymienne ramki w wybranym kolorze.

Modernizacja oświetlenia ciągnika

Równie ważnym rodzajem oświetlenia w sektorze rolniczym są lampy ostrzegawcze. Lampy błyskowe emitujące żółte światło, tzw. „koguty” ostrzegawcze montowane są w większości samojezdnych maszyn rolniczych. Lampy ostrzegawcze sygnalizują innym użytkownikom ruchu drogowego o różnego rodzaju zagrożeniach, mogących wystąpić podczas wykonywania prac polowych. Gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim osobom znajdującym się w bliskim otoczeniu pojazdu, urządzenia lub maszyny rolniczej.

W naszym asortymencie znajdują się też lampy LED do przyczepy rolniczej – lampy tylne z wbudowanym trójkątem odblaskowym, lampy obrysowe, lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz akcesoria odblaskowe.

Firma Fristom oferuje także szeroki wybór wiązek elektrycznych, które mogą być dopasowane do potrzeb każdego użytkownika. Wiązki elektryczne umożliwiają prawidłowe podłączenie świateł do przyczepki rolniczej.

Producent lamp samochodowych Fristom umożliwia dostęp do bogatej oferty lamp LED do pojazdów, urządzeń oraz maszyn rolniczych. Odpowiednie światła robocze będą miały wpływ na poprawę skuteczności i komfortu pracy, jak również zwiększone bezpieczeństwo podczas wszelkiego rodzaju prac polowych.

Fristom

FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k. to firma o rodzinnych tradycjach, zajmująca się produkcją oświetlenia i wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Początki działalności Firmy sięgają wcześniejszego pokolenia a pod obecną nazwą „FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k.” działa na rynku już od 1995 roku. Dostarczamy lampy LED i żarówkowe do samochodów, maszyn i pojazdów rożnych marek. Współpracujemy z producentami oraz hurtownikami.

Kontakt

ul. Przemysłowa 5
86-014 Sicienko
woj. kujawsko-pomorskie, Polska

Pełny kontakt

Obserwuj nas