Logotyp

Lampa zespolona – definicja, rodzaje, zastosowanie

Wśród dostępnych na rynku lamp samochodowych wyróżnić można między innymi lampy tylne zespolone. To powszechnie stosowane elementy oświetlenia różnych typów pojazdów, przyczep oraz naczep. Czym się charakteryzują? Jakie mają zalety? I w jakich wersjach występują? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat lamp zespolonych, zapraszamy do lektury.

Czym są lampy zespolone?

Producenci oświetlenia samochodowego oferują klientom różne rozwiązania, na przykład takie jak lampa zespolona. Definicja świateł tego typu nie jest skomplikowana – to elementy oświetlenia pojazdu, które łączą w sobie kilka funkcji. Składają się co najmniej z dwóch zintegrowanych świateł umieszczonych w jednej obudowie. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Połączenie różnych funkcji oświetleniowych w ramach jednej lampy jest bardzo praktyczne. Wysokiej jakości światła zespolone są doceniane za wielofunkcyjność, kompaktowość, estetykę oraz wygodę użytkowania, w tym montażu. Zapewniają też wysoki poziom bezpieczeństwa – są projektowane tak, aby zapewniać odpowiednią widoczność na drodze.

Lampa zespolona – definicja, rodzaje, zastosowanie, Fristom

Rodzaje lamp zespolonych

Na rynku można znaleźć różne rodzaje lamp zespolonych: dwu-, trzy, a nawet sześciofunkcyjne. Należą do nich między innymi lampy zespolone tylne, które mogą posiadać następujące elementy:

  • światło cofania,
  • światło STOP,
  • światło kierunkowskazu,
  • światło przeciwmgielne,
  • światło pozycyjne,
  • oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Dostępne są także modele z wbudowanym trójkątem odblaskowym oraz lampy, do których opcjonalnie można podłączyć dodatkowe światła, na przykład lampy obrysowe.

Lampy zespolone mają bardzo szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane we wszelkiego rodzaju pojazdach, przyczepach, naczepach, maszynach i urządzeniach rolniczych czy budowlanych. Szeroki wybór zintegrowanych świateł pozwala dopasować je do różnych potrzeb w zakresie oświetlenia.

Wybierając lampę zespoloną do swojego pojazdu, należy pamiętać, że musi ona posiadać stosowne homologacje i być dopuszczona do użytku. Warto także zwrócić uwagę na jej jakość. Lampa zespolona powinna być trwała, odporna na warunki atmosferyczne, wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. To najlepsza gwarancja długotrwałego, bezproblemowego użytkowania oraz bezpieczeństwa na drodze.

Lampy zespolone – podsumowanie

Lampy zespolone, czyli lampy posiadające zintegrowane światła, to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, powszechnie stosowane w różnych typach pojazdów. Na rynku można znaleźć różne światła tego typu, które różnią się przede wszystkim liczbą funkcji. Kluczem do satysfakcji z zakupu lampy zespolonej jest wybór produktu, który spełnia najwyższe standardy jakościowe i odpowiada potrzebom oświetleniowym danego pojazdu.

FRISTOM, jako producent lamp samochodowych, oferuje klientom szeroki wybór nowoczesnych świateł zespolonych. Nasze produkty łączą w sobie różne funkcje – posiadamy w ofercie między innymi lampy tylne zespolone z wbudowanym trójkątem odblaskowym. Co je wyróżnia? Przede wszystkim najwyższa jakość wykonania. Każda lampa zespolona tylna FRISTOM posiada stosowne homologacje i doskonale radzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach na drodze. Warto podkreślić też, że dostępne u nas światła LED są energooszczędne – cechują się wysoką wydajnością świetlną przy niskim zużyciu energii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie pytań o lampy zespolone zapraszamy do kontaktu.

Fristom

FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k. to firma o rodzinnych tradycjach, zajmująca się produkcją oświetlenia i wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Początki działalności Firmy sięgają wcześniejszego pokolenia a pod obecną nazwą „FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k.” działa na rynku już od 1995 roku. Dostarczamy lampy LED i żarówkowe do samochodów, maszyn i pojazdów rożnych marek. Współpracujemy z producentami oraz hurtownikami.

Kontakt

ul. Przemysłowa 5
86-014 Sicienko
woj. kujawsko-pomorskie, Polska

Pełny kontakt

Obserwuj nas