Logotyp

Jak rozmieścić lampy na przyczepie kempingowej?

Podróżowanie kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową staje się coraz częściej wybieranym środkiem transportu w celu spędzenia wolnego czasu. Jednak jak rozmieścić lampy na przyczepie kempingowej, aby była ona widoczna i pozwalała na bezpieczne oraz komfortowe pokonywanie kolejnych tras podróży? Dobrze dobrane oświetlenie pojazdu wpływa również na samą wygodę jego użytkowania. Producent lamp samochodowych Fristom proponuje szereg rozwiązań, które zapewniają dobrą widoczność oraz bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom ruchu drogowego.

Jak rozmieścić lampy na przyczepie kempingowej?, Fristom

Oświetlenie kampera – rodzaje lamp

Dobre oświetlenie kampera ważne jest tak samo, jak w przypadku samochodu osobowego. Przepisy ruchu drogowego nakazują właścicielowi pojazdu zapewnienie sprawnego oświetlenia. Nowoczesne lampy samochodowe stają się coraz bardziej złożone i coraz częściej tworzą kompleksowe systemy oświetleniowe. Odpowiednio zamontowane lampy, stają się również formą dekoracji pojazdu i ciekawym wyróżnikiem na drodze.

W ofercie firmy znaleźć można między innymi lampy obrysowe, lampy przednie i tylne, lampy przeciwmgielne, lampy stop czy cofania. Dostępne są również rozmaite elementy i akcesoria odblaskowe, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo na drogach i poprawiają widoczność pojazdu niezależnie od warunków panujących na dworze. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się światła do jazdy dziennej, które zastępują tradycyjne światła mijania. Wbudowany system Standby sprawia, że są też bardziej energooszczędnym i ekologicznym ich odpowiednikiem. Lampy do kampera to ważny element wyposażenia pojazdu, niezależnie od jego marki i modelu, dlatego dbając o poprawne oświetlenie, warto poświęcić chwilę na wybranie odpowiednich produktów i właściwe rozmieszczenie lamp na pojeździe.

Popularnością cieszą się przede wszystkim lampy LED do kampera, które dzięki długotrwałemu działaniu i intensywnemu światłu, pozwalają na zwiększenie widoczności nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych: intensywnych opadach deszczu, gradu i śnieżycach. Są energooszczędne, a ich żywotność może sięgać nawet 100 000 godzin pracy, co w ostatecznym rozrachunku znacznie zmniejsza całkowity koszt eksploatacji pojazdu. Dla wielu osób znaczenie ma również fakt, że lampa LED do kampera ma pozytywny wpływ na środowisko, między innymi dzięki materiałom użytym do jej produkcji, które przyczyniają się do wytwarzania mniejszej ilości śmieci.

Jak rozmieścić lampy na kamperze?

Jak już ustaliliśmy, właściwe rozmieszczenie lamp na przyczepie kempingowej ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Na szczęście większość oświetlenia, tak jak w przypadku samochodów osobowych, ma swoje odpowiedniki i z przodu, i z tyłu przyczepy. Znajdują się jednak elementy, które można instalować z boku lub nad szybą pojazdu. Lampki do kampera to przede wszystkim:

  • kierunkowskazy,
  • światła pozycyjne przednie i tylne,
  • światła stopu i podświetlana tablica,
  • światła przeciwmgłowe przednie i tylne,
  • odblaski przednie i tylne,
  • światła obrysowe przednie i tylne,
  • światła odblaskowe konturowe na przód i tył pojazdu,
  • światła odblaskowe konturowe boczne,
  • światła cofania.

W przypadku większych przyczep konieczne mogą być dodatkowe światła, dla wygody i komfortu jazdy. Należy pamiętać, że tego rodzaju pojazdem poruszamy się często po trudnych drogach, w nocy i po zmroku, gdzie istnieje największe ryzyko wypadku. Dodatkowe lampy mogą też znaleźć się między światłami przednimi.

Charakterystyczna i zasługująca na wzmiankę lampa do kampera to tzw. obrysówka, której zadaniem jest stworzyć obrys pojazdu, dlatego montuje się ją z przodu, z tyłu, i po bokach auta. Dzięki niej inni użytkownicy ruchu mogą określić rozmiar pojazdu znajdującego się nawet w niewielkiej odległości i zachować odpowiedni odstęp w każdych warunkach. Lampy stanowią dodatkowo ciekawą dekorację auta.

Lampa do kampera – zwróć uwagę na jakość

W ofercie naszej firmy dostępne są wytrzymałe na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, precyzyjnie wykonane lampy do kampera. Mają zabezpieczenia przed odwrotną polaryzacją, niezbędne homologacje i zapewniają niski pobór prądu. Lampy obrysowe mają różne kształty i rozmiary, uchwyty kątowe, można je montować na płaskiej powierzchni auta lub orurowaniu bez konieczności użycia śrub. Są najczęściej na gumowym ramieniu i mają funkcję kierunkowskazu. Emitują białe, żółte lub czerwone światło obrysowe. Kierunkowskazy, dzięki specjalnym diodom, emitują światło o dużej mocy, widoczne nawet z dużej odległości. Oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, które posłużą Ci przez lata i ułatwią budowanie bezpiecznych wspomnień z rodziną i bliskimi osobami.

Fristom

FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k. to firma o rodzinnych tradycjach, zajmująca się produkcją oświetlenia i wiązek elektrycznych dla branży Automotive. Początki działalności Firmy sięgają wcześniejszego pokolenia a pod obecną nazwą „FRISTOM Spółka z o.o. Sp. k.” działa na rynku już od 1995 roku. Dostarczamy lampy LED i żarówkowe do samochodów, maszyn i pojazdów rożnych marek. Współpracujemy z producentami oraz hurtownikami.

Kontakt

ul. Przemysłowa 5
86-014 Sicienko
woj. kujawsko-pomorskie, Polska

Pełny kontakt

Obserwuj nas